Jaki soundbar wybrać do małego pomieszczenia

W poszukiwaniu soundbara
Któż z nas nigdy nie marzył o przeniesieniu kinowego klimatu do domu? Nie chodzi tu już nawet jedynie o wielkość ekranu, bo ją są nam w stanie zapewnić coraz większe telewizory, ale również o jakość dźwięku nieporównywalną z dźwiękiem emitowanym przez rzeczone telewizory. Całkiem dobrą namiastkę kinowych wrażeń jest nam w stanie zapewnić dobrej jakości kino domowe, jednak nie każdy może sobie na nie pozwolić. I to nie tylko ze względu na wysoką cenę tego typu sprzętu, ale także na jego duże rozmiary.

Z tego powodu z kina domowego muszą zrezygnować osoby mieszkające w blokach, czy niewielkich mieszkaniach, w których po prostu nie byłoby gdzie go ustawić. Na kino domowe z prawdziwego zdarzenia mogą sobie pozwolić w zasadzie głównie osoby mieszkające w domach, które są w stanie przeznaczyć na ten cel całe pomieszczenie. Wszystkim innym pozostają rozwiązania alternatywne, jak np. soundbary. Soundbar to stosunkowo niewielkie urządzenie, które jest w stanie emitować dźwięki zdecydowanie lepszej jakości, niż głośniki montowane w telewizorach. Pozwala zatem zdecydowanie poprawić nie tylko basy, ale także średnie i wysokie tony. Kupując telewizor odpowiedniej wielkości i dodając do niego dobrej jakości soundbar jesteśmy w stanie uzyskać choćby namiastkę prawdziwego kina. Efektów nie można oczywiście porównać do profesjonalnego zestawu kina domowego, jednak jest to z pewnością rozwiązanie lepsze, niż korzystanie jedynie z telewizora.

samsung soundbar
Rynek soundbarów stale się rozrasta i można na nim znaleźć naprawdę różne modele, począwszy od rozwiązań niskobudżetowych, przeznaczonych dla niezbyt wymagających (bądź tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na więcej), przez urządzenia ze średniej półki, aż po soundbary naprawdę wysokiej jakości kosztujące tyle, co niejeden dobry telewizor. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych soundbarów wartych uwagi.
LG NB2430A to soundbar o mocy 160W, która gwarantuje odpowiednią jakość. Posiada dwa złącza optyczne oraz moduł Bluetooth, dzięki czemu będziemy w stanie bezprzewodowo połączyć soundbar np. z tabletem i w ten sposób odtwarzać ulubione piosenki.

Drugi model od LG, czyli NB4540 jest już urządzeniem zdecydowanie bardziej zaawansowanym. Nie tylko posiada dwukrotnie większą moc, ale także wyposażony jest w zestawie w bezprzewodowy subwoofer do odtwarzania niskich tonów. Podobnie, jak jego tańszy kolega, wyposażony jest w szereg złącz zapewniających dużą funkcjonalność.

  • Kolejny ciekawy model to Philips HTL2160/12, który jest jednym z tańszych sprzętów. Emituje on dźwięki w technologii Dolby Digital, a jego praca wspierana jest w subwoofer. Dodatkowo oferuje możliwość regulacji niskich i wysokich tonów. Pomimo stosunkowo niskiej mocy (60W) doskonale sprawdzi się również przy odtwarzaniu muzyki.
  • Podobną charakterystyką cechuje się soundbar Samsung HW-F350, przy czym może się on pochwalić dwukrotnie większą mocą (120W). Wyposażony jest on w subwoofer oraz cały szereg złącz, m.in. optyczne i USB.
  • Ostatnim prezentowanym modelem jest Yamaha SRT-1000 należąca do urządzeń ze średniej półki cenowej. Soundbar ten zbudowany jest aż z 10 głośników, a do tego wyposażony został w dwa subwoofery gwarantujące odpowiednią jakość dźwięku. Podobnie jak wszystkie inne urządzenia, posiada zestaw złączy niezbędnych do połączenia go z innymi sprzętami.

 

Dodaj komentarz